Ciastko PW wybrane! Trwa konkurs na nazwę

Konkursowe ciastka

Do finału konkursu zakwalifikowali się autorzy 5 najbardziej kreatywnych pomysłów, fot. BPI

Jury po degustacji i zapoznaniu się z opisem poszczególnych propozycji podjęło ostateczną decyzję. Ciastko PW zostało wybrane. W czasie burzliwych dyskusji okazało się, że wśród inżynierów są prawdziwe łasuchy. Teraz wybieramy nazwę dla naszego ciastka.

Wszystkie cukiernie, które wzięły udział w konkursie na Ciastko PW, pokazały prawdziwy cukierniczy kunszt. Ciastka, nie dość, że wyglądały bardzo apetycznie, to miały jeszcze niezwykłe opisy. Każde było wyjątkowe, miało inną historię.

Do finału konkursu zakwalifikowali się autorzy 5 najbardziej kreatywnych pomysłów: Cukiernia Włodzimierz Gieryszewski, Cukiernia B.Wróbel, Cukiernia Bizon, Cukiernia San Marino oraz Sweet Moments. Obrady jury odbyły się 26 października 2016 roku. Ciastka degustowali: Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, Kanclerz Politechniki Warszawskiej dr inż. Krzysztof Dziedzic, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji Urszula Okulska-Deblessem, a także przedstawiciele Biura ds. Promocji i Informacji oraz Przedstawiciel Samorządu Studentów. Gościnnie w ocenie ciastek uczestniczył również dr hab. inż. Robert Głębocki, prof PW.

Większością głosów zwyciężyła cukiernia Sweet Moments z piętrowym ciastkiem o architektonicznej strukturze. Drugie miejsce zajęła bajaderka w kształcie studenckiego biretu, przygotowana przez Cukiernię B.Wróbel.

Zwycięskie ciastko składa się z kilku umiejętnie połączonych ze sobą elementów. Na kruchym spodzie umocowany został puszysty sernik, na którym z kolei znalazł się kasztan jadalny, połączone ze sobą za pomocą pigwowej konfitury. Elementem dekoracyjnym na szczycie jest kawałek czekolady. Ciastko zapakowane jest w elegancki biały kartonik, przepasany wstążką.

Wygrane ciastko wykonane przez cukiernię Sweet Moments

Jednocześnie ogłosiliśmy konkurs na nazwę ciastka. Wyboru nazwy, spośród nadesłanych propozycji, dokona Biuro ds. Promocji i Informacji, po ostatecznej akceptacji przewodniczącego komisji konkursowej – Prorektora ds. Studenckich, dr. hab. inż. Janusza Walo. Swoje propozycje można podsyłać przez formularz zgłoszeniowy.

Ciastko PW będzie dystrybuowane podczas ogólnouczelnianych wydarzeń promocyjnych koordynowanych przez Biuro ds. Promocji i Informacji, a także przy okazji innych wydarzeń o charakterze oficjalnym oraz promocyjnym, organizowanych przez Politechnikę Warszawską.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcy gratulujemy.