Dzień otwarty w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki

fot. KFF FOCUS

Biuro Promocji i Informacji zaprasza na kolejną edycję akcji Dziewczyny na Politechniki. Albert Einstein powiedział kiedyś, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Czemu? Bo wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia nie. Wiedza wskazuje na to, co jest, a wyobraźnia na to, co będzie. Przekrocz granicę wiedzy i podążaj za wyobraźnią. Przyjdź na Dzień Otwarty i dowiedz się jak krok po kroku planować i realizować swoje marzenia.

Kiedy? 7 kwietnia, godz. 09.30 - 15.00

Gdzie? Gmach CZIiTT, ul. Rektorska 4 (Kampus Główny PW)

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy

Krótka instrukcja obsługi Dnia Otwartego

REJESTRACJA

Godz. 9.30 - 10.30 (hall Gmachu CZIiTT)

Odbiór pakietów informacyjnych oraz biletów wstępu na sesje kreatywne (sesje kreatywne przeznaczone są wyłącznie dla kandydatek na studia. Liczba miejsc jest ograniczona).

ZACZNIJMY OD INTELEKTUALNEJ ROZGRZEWKI

Godz. 10.30 - 12.30 (Aula Gmachu CZIiTT, I piętro)

Jeżeli marzysz o karierze inżyniera i zastanawiasz się jak osiągnąć swój cel, wspólnie poszukamy rozwiązań dla Ciebie:

• Kreatorka jutra, motywatorka zmian –  uskrzydli Was, abyście miały odwagę i narzędzia do realizowania swoich marzeń, odkryjecie i wzmocnicie swoje mocne strony. Kto? Katarzyna Żbikowska, kierownik projektów ds. wspierania innowacyjności i kobiet w biznesie, blogerka, autorka unikalnych produktów rozwojowych dla kobiet.
  • Od pomysłu do wynalazku -  studentki PW opowiedzą o swoich odkryciach i sukcesach, przekażą Wam receptę na wcielanie w życie najśmielszych pomysłów, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.
  • Lego Serious Play – zobaczycie jak z klocków Lego można budować  myśli, emocje, zapachy i dźwięki. Dowiecie się, dlaczego klocki to potężne narzędzie pomocne w podejmowaniu decyzji i realizowaniu planów. Kto? Magda Kowalska, psycholog, trener personalny i biznesowy, autorka gier team-buildingowych i biznesowych, licencjonowany trener Lego Serious Play.
  • Naukowe show – tu Was zaskoczymy :)

Przy okazji pokażemy Wam jak stworzyć kreatywne notatki. Sketchnotki przygotuje dla Was Piotr Poznański, wizualizator idei, graphic recorder, psycholog, trener umysłu. Prace Piotra pojawiły się w książce Mike’a Rhode’a „Sketchnoting Notebook” - zwanego „ojcem sketchnotingu”.

PRZEJDŹMY DO DZIAŁANIA

Godz. 13.00 – 14.30 Wybierz sesję kreatywną dla siebie (liczba miejsc ograniczona, sesje przeznaczone są wyłącznie dla kandydatek na studia, zapisz się tutaj)

Prototypowanie marzeń pomaga uwolnić twórczą odwagę, która jest niezbędna do realizacji marzeń. Na intensywnych warsztatach poznasz i wykorzystasz narzędzia Design Thinking do realizacji swoich projektów. Spojrzysz na siebie z nowej perspektywy. Będziesz pisać, rysować, rozmawiać z ludźmi, stworzysz prototypy pomysłów. Dzięki temu wejdziesz w proces maksymalnie nastawiony na działanie.

Metoda LEGO® SERIOUS Play® jest techniką wyzwalającą kreatywność, ułatwiającą myślenie, komunikację i rozwiązywanie problemów. Jeżeli myślisz, że budowanie z klocków emocji, zapachów, czy myśli jest niemożliwe, przekonasz się, że jest inaczej. Uczestnicy, w odpowiedzi na szereg pytań moderatora, tworzą trójwymiarowe modele, przy omawianiu których wchodzą w głąb zagadnienia nad jakim pracują, przekraczając granice swojej wyobraźni.

Najpierw przekonasz się, że potrafisz rysować. Pod czujnym okiem trenera będziesz ćwiczyć rysowanie rozmaitych idei i pojęć za pomocą symboli. Stworzysz swój własny Słownik Wizualny. Przekonasz się, że warto marzyć i dowiesz się jak krok po kroku dążyć do spełniania swoich marzeń. Wszystko przy pomocy kartki, ołówka i kredek.

STREFA RELAKSU

Godz. 11.00 – 15.00 (hall na parterze Gmachu CZIiTT)

Wygodne pufy, ciasto i oranżada.

Tu spotkasz nasze studentki, dziewczyńskie koło naukowe ELEKTRA oraz  doradczynie zawodowe z Biura Karier PW. Uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące studiów w Politechnice Warszawskiej. Dowiesz się „Czy masz smykałkę inżynierską?”.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU #PowerWomen

Godz. 15.00 (hall na parterze Gmachu CZIiTT, Strefa Relaksu)

Konkurs dla uczestniczek Dnia Otwartego. Zasady i szczegóły konkursu dostępne będą 7 kwietnia nawww.facebook.com/politechnika.warszawska

Na zwyciężczynię #PowerWomen czeka pobudzająca wyobraźnię nagroda!

Wyjątkowy weekend w hotelu Sound Garden w Warszawie, na piętrze tylko dla Pań oraz Kolacja w Ciemności dla dwojga – niesamowite doznanie kulinarne w restauracji pozbawionej światła.

A na pocieszenie Psotne Babki przygotują trzy zestawy pysznych kapkejków i psotny tort dla wszystkich uczestniczek :)

Odwiedzajcie:

www.facebook.com/politechnika.warszawska

Dołącz do wydarzenia na facebook.com

Gmach Centrum Zarządzenia Innowacjami i Transferem Technologii, ul. Rektorska 4 - mapa

Współorganizator