Odkrywaliśmy tajemnice PW z okazji Święta Uczelni

Wycieczka przed Gmachem Głównym PW

Uczestnicy spaceru zwiedzili m.in. Gmach Główny PW, fot. BPI

Dwugodzinny spacer z przewodnikiem po Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej, a potem degustacja Inżynierki – oficjalnego Ciastka PW – to atrakcje, z których można było skorzystać 20 listopada 2016 roku. Zostały one przygotowane z okazji Święta Uczelni. Organizatorem wydarzenia było Biuro ds. Promocji i Informacji PW.

O ciekawostkach związanych z Politechniką opowiadał Daniel Echaust z Portalu Warszawskiego.

Uczestnicy spaceru poznali m.in. historię Gmachu Głównego oraz dokonania projektantów różnych budynków naszej Uczelni: Stefana Szyllera, Bronisława Brochwicz-Rogoyskiego czy Franciszka Przybylskiego. Mieli też okazję wejść do Sali Senatu i Małej Auli oraz Gmachu Kreślarni. Daniel Echaust zwracał uwagę na architektoniczne szczegóły kolejnych gmachów i na to, jak historia Politechniki Warszawskiej łączy się z historią całej Warszawy.

Po zakończeniu spaceru na jego uczestników czekała słodka niespodzianka – Inżynierka, czyli oficjalne Ciastko PW.

Ze względu na duże zainteresowanie, zwiedzanie odbyło się dwóch grupach: o godz. 11.00 i 14.30.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć na stronie głównej PW