Ponaddźwiękowa rakieta studentów PW

25 września 2015 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się prezentacja ponaddźwiękowej rakiety H1 Studenckiego Koła Astronautycznego (SKA). W organizacji wydarzenia pomogła Sekcja Promocji i Informacji w Internecie naszego biura.

Rakietę zaprojektowali i zbudowali członkowie Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego, które działa na Politechnice Warszawskiej od 1996 roku (Sekcja Rakietowa powstała w 2008 roku).

Zaprezentowana ponaddźwiękowa rakieta H1 w wersji D jest rakietą sondującą atmosferę, napędzaną silnikiem na paliwo stałe. Jej osiągi to: pułap maksymalny 10km, prędkość maksymalna 1000m/s, przeciążenia w końcowej fazie pracy silnika 50g. W chwili zakończenia pracy silnika 3-krotnie przekracza ona prędkość dźwięku. Czytaj dalej »

Fotorelacja z wydarzenia »

Fanpage Sekcji Rakietowej SKA »

Strona www Sekcji »