Współpraca z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży

fot. SKA

W październiku 2015 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży nawiązała współpracę z naszym biurem w ramach realizacji Programu „Life Skills – trening kompetencji społecznych”. Program adresowany był do uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników z Warszawy.

Dzięki współpracy z BPI, koła naukowe z naszej Uczelni brały udział w części projektu dot. innowacji technicznych. Uczniowie mieli możliwość prezentacji swoich nowatorskich pomysłów odpowiadających ich zainteresowaniom, bądź profilowi szkoły. Uczniowie byli wspierani przez studentów, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. Ta część programu oprócz atmosfery rywalizacji, dostarczyła uczniom wyjątkowej możliwości nauki prowadzenia projektu od pomysłu po prezentację przed sponsorem.

We współpracę z młodzieżą zaangażowały się:

• Studenckie Koło Astronautyczne,
  • KN ADeK,
  • Koło Naukowe Flogiston,
  • WUT Racing.

Program „Life Skills - trening kompetencji społecznych” zrealizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, przy wsparciu JP Morgan Chase Foundation, dał możliwość uczniom rozwoju kompetencji społecznych, a przez to zwiększył ich szanse na zdobycie pracy. Dzięki udziałowi w zajęciach, możliwości zrealizowania projektu społecznego i przygotowaniu innowacji technicznej, młodzież zyskała motywację do dalszego kształcenia, zainteresowała się tematyką rozwoju zawodowego i poznawania rynku pracy, i co ważne - rozwinęła swoje kompetencje społeczne.