Dziękujemy za udział w spotkaniu z pszczelarzem z PW

Zdjęcie dr. inż. Łukasza Boruca podczas spotkanie w MS Teams

Przyzwyczailiśmy się już, że środa to na Politechnice Warszawskiej dzień wirtualnych czatów z Prorektorem ds. Studenckich. 16 grudnia 2020 roku tradycyjnemu dyżurowi towarzyszyło spotkanie z gościem specjalnym - dr. inż. Łukaszem Borucem, który pracuje na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW i jest do tego... pszczelarzem.

Spotkanie składało się z dwóch części - w pierwszej na pytania - jak co tydzień - odpowiadał prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich, w drugiej - rozmawialiśmy z gościem specjalnym.

Dr Boruc opowiadał o różnych gatunkach miodu, życiu pszczół, organizacji ula, pracy pszczelarzy i o tym, skąd wzięła się jego pasja. Uczestnicy byli bardzo aktywni i mieli sporo pytań. Interesowali się m.in. bartnictwem, funkcjami pszczół w roju czy porównaniem uli miejskich i wiejskich. Tematyka okazała się tak ciekawa, że spotkanie trwało ponad godzinę - znacznie dłużej, niż planowaliśmy.

Nagranie z rozmowy jest dostępne w zespole w MS Teams

Zajęliśmy się organizacją, promocją i moderowaniem obu części spotkania. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym dyżurze i zapraszamy na kolejne!