II etap Quizu o PW za nami, czekamy na finał

II etap quizu

Ile wydziałów Politechniki Warszawskiej ma słowo „inżynieria” w swojej nazwie? Kim był Stanisław Noakowski, patron ulicy przy Pl. Politechniki? Który z naszych profesorów opracował metodę hodowli monokryształów o ultrawysokiej jakości, wykorzystywaną do dziś w przemyśle mikroelektronicznym i nazwaną jego imieniem? To tylko kilka pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy II etapu Quizu o PW. To projekt, który prowadzimy we współpracy z Zespołem ds. społecznej odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie odbyło się 10 grudnia 2020 roku na platformie MS Teams.

Podobnie jak w I etapie, zajęliśmy się wybraniem pytań, opracowaniem scenariusza i realizacją quizu (w tym jego technicznym zapleczem). Do naszych zadań należał również kontakt z uczestnikami i przekazywanie im wszystkich najważniejszych informacji związanych z II etapem.

W tej części naszej politechnicznej zabawy wzięli udział ci nasi studenci, doktoranci i pracownicy, którzy najlepiej poradzili sobie z pytaniami w I etapie. W etapie II ponownie przygotowaliśmy 50 pytań z pięciu kategorii: wydziały, nauka, architektura, historia, wiedza ogólna, ale były one bardziej szczegółowe. Dodatkową trudnością było skrócenie czasu wypełniania quizu - z 15 do 10 minut.

Wydarzenie poprowadzili prof. Janusz Walo, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Paulina Chrobocińska, Główny Specjalista w Biurze Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Oboje są zaangażowani w prace Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Jak na quiz przystało, nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie: prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich, Urszula Okulska-Deblessem, Kierownik naszego Biura, Paulina Chrobocińska i Władysław Olejnik, Przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Zewnętrznej Samorządu Studentów.

Spotkanie moderowała Agnieszka Kapela z naszego Biura.

W finale Quizu o PW wystąpi pięć osób, które zdobyły najwięcej punktów w II etapie.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy wiedzy na temat naszej Uczelni!

Zapraszamy do oglądania finału, który odbędzie się 17 grudnia 2020 roku i będzie na żywo pokazywany na politechnicznych profilach na Facebooku i YouTubie

Więcej o II etapie

Lista wszystkich pytań i odpowiedzi