Nowa strona PW coraz bliżej

Fot. CZIiTT

Rozpoczynamy kolejny etap prac nad nową stroną internetową Politechniki Warszawskiej. Pod koniec maja, pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przedstawili pracownikom BPI finalny raport z wynikami trwającej od kilku miesięcy analizy struktury treści strony internetowej Politechniki Warszawskiej. Teraz czas na przygotowanie projektu nowej strony.

Główny celem przeprowadzonej analizy było przygotowanie rekomendacji związanych z przebudową strony głównej PW oraz – analogicznie – stron poszczególnych jednostek uczelni.

Podczas badania m.in.: rozpoznano potrzeby i wymagania użytkowników, przygotowano analizę i propozycję optymalizacji architektury treści oraz przeprowadzono testy koncepcji architektury treści.

Z zebranych podczas analizy danych wynika m.in. że wśród odbiorców strony dominują osoby w grupach wiekowych 18-24 (46,6%) oraz 25-34 lata (26,9%) z równomiernym podziałem między kobiety i mężczyzn. W raporcie możemy przeczytać także, że strona główna PW pełni obecnie funkcję informacyjną i ma zróżnicowane grono odbiorców (kandydaci, studenci, pracownicy, przedstawiciele otoczenia), których potrzeby są realizowane na różnych polach, co wpływa na bardzo rozbudowaną strukturę strony.

Obecnie trwają prace nad opracowaniem dokładnych wytycznych dotyczących projektu nowej strony. Jeszcze na ten rok zaplanowano wybranie podwykonawcy, który przygotuje dla Politechniki Warszawskiej nowy layout. Jest to ogromne wyzwanie, zwłaszcza, gdy projekt ma powstać dla tak dużej instytucji jaką jest Politechnika Warszawska, która ma różnorodnych odbiorców, o różnej charakterystyce, innych oczekiwaniach i potrzebach informacyjnych.