Pełen ciekawostek spacer po Politechnice Warszawskiej

Wycieczkę po Kampusie Centralnym PW poprowadziła Hanna Dzielińska, popularyzatorka historii miasta, fot. BPI

Dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na czwartkowym spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części, a każdą z nich rozpoczynało spotkanie na placu przed Gmachem Głównym PW. Stamtąd zebrani wyruszali w dalsze zakątki Kampusu Centralnego, odwiedzając m.in. teren, na którym niedawno zostały odsłonięte tabliczki dedykowane zasłużonym dla PW, laboratoria Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, nowoczesne wnętrza Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, a także Gmach Główny wraz z Salą Senatu.

Każdy z przystanków wycieczki powiązany był z opowieściami o mało znanych faktach uczelnianej historii. Uczestnicy spaceru mieli okazję dowiedzieć się o wpływach Stanisława Augusta, logice projektowania paradnych dziedzińców czy też związkach Politechniki Warszawskiej ze światem książki i filmu.

Dziękujemy wszystkim, którzy Święto PW postanowili uczcić uczestnictwem w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorem spaceru z przewodnikiem było Biuro ds. Promocji i Informacji.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości