"Stypendia pod choinkę" wręczone po raz czwarty

Rozdanie dyplomów dla laureatów "Stypendium pod choinkę", fot. BPI

Rozdanie dyplomów dla laureatów "Stypendium pod choinkę", fot. BPI

Podczas Gali Złotej Kredy jedenastu studentom i doktorantom zostały przyznane nagrody za wyjątkową aktywność w sferze promowania Uczelni oraz popularyzacji nauki. Stypendia mogły zostać sfinansowane dzięki darczyńcom, którzy odwiedzili zeszłoroczny Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej.

O specjalnym znaczeniu nagrody mówił podczas uroczystego spotkania Prorektor ds. Studenckich prof. Janusz Walo. W swoim przemówieniu zaznaczył, że "Stypendia pod choinkę" nie mogłyby być wręczone, gdyby nie hojność całej społeczności politechnicznej okazywana podczas świątecznego kiermaszu. Wyraził jednocześnie podziw dla dokonań laureatów i zaprosił do wzięcia udziału w zbliżającej się, już piątej edycji Kiermaszu.

Zwycięzcom dyplomy wręczali Prorektor ds. Studenckich prof. Janusz Walo oraz Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej Jerzy Baranowski.

Galeria zdjęć

Lista tegorocznych laureatów "Stypendium pod choinkę"

  • Kamila Bogdanowicz (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa)
     Promuje Energetykę i nowe technologie poprzez udział w wydarzeniach takich jak pikniki naukowe czy warsztaty oraz różnego rodzaju zagraniczne wyjazdy i konferencje. Zawodowo zajmuję się metodologią STEAM i rozwojem nowych technologii. Działa aktywnie w Kole Naukowym Energetyków. W wolnym czasie pasjonuje się językami obcymi i poezją.
  • Karol Bresler (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa)
     Zaangażowany w działalność Studenckiego Koła Astronautycznego. Brał udział w projekcie "IGLUNA - Habitat in Ice". W trakcie projektu reprezentował Politechnikę w ramach spotkań oraz kampanii testowej w Szwajcarii. Karol brał także udział w budowie rakiety "Grot", która odbiła się szeroko w polskich mediach dzięki osiągnięciu rekordu wysokości lotu - 18,5 km. Poza działalnością naukową, udzielał się także na piknikach, wydarzeniach oraz festiwalach promujących naukę.
  • Kamil Choromański (Wydział Geodezji i Kartografii)
     Od wielu lat bierze czynny udział w Targach Edukacyjnych reprezentując Politechnikę Warszawską. Uczestniczy również w Dniach Otwartych PW. Był koordynatorem ds. IT na Międzynarodowej Konferencji IGSM 2019. Regularnie reprezentuję Politechnikę na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach przedstawiając wyniki badań prowadzonych na naszej Uczelni.
  • Paweł Dębowski (Wydział Fizyki)
     Pełni funkcję lidera w Enactus PW. Brał udział w projekcie PIWO mającym na celu centralizację ważnych informacji z naszej uczelni w aplikacji. W ramach tego projektu zarządzał zespołem promocji, który został nagrodzony statuetką Social Media Rocket 2018. Działa również w Wydziałowej Radzie Samorządu Wydziału Fizyki, a za swój najważniejszy projekt uważa organizację Drzwi Otwartych na Wydziale. Aktualnie odpowiada za tworzenie systemu Świat SSPW. Współorganizator wydarzenia Design Thinking Week. Poza uczelnią prowadzi prywatny kanał P42 na YouTube, na którym promuję postawę aktywnego studiowania.
  • Michał Hałoń (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych)
     Od sześciu lat jest członkiem Studenckiego Koła Astronautycznego, w którym działał między innymi przy projektowaniu robota podwodnego, a obecnie pracuje przy konstrukcji łazika marsjańskiego. W ramach działalności w Kole bierze udział w międzynarodowych zawodach robotów mobilnych oraz prezentuje na konferencjach naukowych. Zdobył pierwsze miejsce w konkursie Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Nabytą wiedzą oraz doświadczeniami chętnie dzieli się z młodzieżą podczas licznych pikników naukowych.
  • Joanna Jasińska (Wydział Chemiczny)
     Reprezentuje Politechnikę Warszawską podczas konferencji, wizyt w firmach i instytutach związanych z chemią, bądź biotechnologią zarówno w kraju, jak i za granicą. Z ramienia Koła Naukowego Biotechnologów „Herbion” prowadzi pokazy oraz warsztaty biologiczno – chemiczne dla dzieci i młodzieży odwiedzających Politechnikę Warszawską. Popularyzuje naukę na piknikach rodzinnych i innych wydarzeniach. Podczas Drzwi Otwartych, akcji Dziewczyny na Politechniki, czy Nocy Muzeów zachęca licealistów do podjęcia studiów na naszej Uczelni.
  • Jakub Kaczorowski (Wydział Geodezji i Kartografii)
     Działa w kilku kołach naukowych, jednak jego największą uwagę ze względu na pełnioną tam rolę skupia Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej. Działa na Uczelni i poza nią chcąc popularyzować naukę - szczególnie w zakresie zrównoważonej mobilności i urbanistyki - poprzez organizację i udział w konferencjach, warsztatach i innych wydarzeniach, również tych dla dzieci. Prywatnie, pasjonat historii Warszawy, w wolnym czasie lubi uprawiać geocaching i podróżować po zakątkach kraju.
  • Iwona Krawiec (Wydział Architektury)
     Od 2. roku studiów aktywnie uczestniczy w życiu społeczności akademickiej poprzez angażowanie się w organizację projektów naukowych, konferencji, warsztatów, wykładów i wystaw. Przez ponad 3 lata pełniła funkcję prezesa Koła Naukowego Architektury Rodzimej, którego celem jest rozwój i popularyzacja wiedzy o architekturze zabytkowej i dziedzictwie architektonicznym Polski. Poza działalnością naukową prężnie działa w Stowarzyszeniu Akademickiego PW. Współtworzyła cykl spotkań z architektami „o architekturze Warszawy”.
  • Krzysztof Popielski (Wydział Mechatroniki)
     Od początku studiów zaangażowany w pracę Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej oraz Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej „Biomech”. Były wiceprezes Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej. Zajmuje się promocją Politechniki Warszawskiej i popularyzacją nauki wśród dzieci i młodzieży. Prywatnie uwielbia pływać i uczyć na windsurfingu oraz jeździć na snowboardzie.
  • Kornelia Łukojć (Wydział Elektryczny)
     Aktywna członkini Koła Naukowego Robotyków KNR, z którym promuje robotykę na warsztatach i pokazach. Konstruktorka robotów Rolek i Wisienka, które wygrywają zawody ogólnopolskie i międzynarodowe w kategorii MiniSumo. Razem z projektem samochodu autonomicznego wygrała zawody IARCC 2018 w Kanadzie. Obecnie członkini projektu robota humanoidalnego Melson, w którym rozwija oprogramowanie wizyjne. Czynnie zaangażowana w działania Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wspierającej dziewczyny wybierające studia ścisłe.
  • Mateusz Wójcik (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych)
     Zajmuje się szeroko pojętą popularyzacją królowej nauk poprzez wielokrotne przygotowywanie kół i zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum. Organizator wydarzeń takich jak ogólnopolski Kurs Maturalny, współorganizator Dnia Popularyzacji Matematyki. Promował uczelnię m. in. w trakcie Krajowej Konferencji SNM w Opolu. Pasjonat matematyki, jej paradoksów, naukowego, ale również praktycznego podejścia do nauki. Prywatnie interesuje się siatkówką, sportami walki, ciężką muzyką, a w wolnych chwilach gra na gitarze, parzy dobrą kawę i służy jako strażak ochotnik.