Szkolenia dla doktorantów z wystąpień publicznych i komunikacji

Pierwsza grupa doktorantów podczas szkolenia

fot. BPI

Po co i jak popularyzować naukę, jakie są najważniejsze zasady dobrego wystąpienia publicznego, jak wypowiadać się dla mediów? - m.in. takie zagadnienia obejmował program zorganizowanego przez nas bezpłatnego szkolenia. Warsztaty odbyły się 15 i 16 stycznia 2020 roku w Pałacyku Rektorskim.

Dzięki pomocy Działu Obsługi Doktorantów dotarliśmy z informacją do dużej grupy doktorantów. Zainteresowanie szkoleniem było tak duże, że zamiast pierwotnie planowanego jednego spotkania zorganizowaliśmy dwa.

Obie grupy doktorantów PW wzbogacały swoją wiedzę, dyskutowały i doskonaliły umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów z Centrum Nauki Kopernik. Nasi młodzi naukowcy mieli okazję poćwiczyć, jak w prosty i zrozumiały sposób opowiadać nawet o skomplikowanych zagadnieniach oraz wystąpić przed kamerą i posłuchać fachowych komentarzy. Uczestnicy szkolenia poznali też zasady konkursu FameLab.

Ważnym punktem warsztatów było także poznanie osób z innych dyscyplin, dziedzin i specjalności. Być może zaowocuje to wspólnymi projektami?

Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu.

Politechnika Warszawska – jako jedna z dziesięciu uczelni nagrodzonych w programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” – kładzie szczególny nacisk na rozwój zagadnień naukowych oraz kompetencji ludzi tworzących naszą Uczelnię. Takie szkolenie idealnie wpisuje się w realizację tych zadań.