Szkolenie z rankingów i indeksowania dla Wydz. Architektury

Zwiększenie świadomości na temat rankingów oraz znaczenia przygotowywania, opisywania i promowania prac naukowych - to główny cel szkoleń dla pracowników naukowych i naukowo dydaktycznych PW, które prowadzimy wspólnie z pracownikami Biblioteki Głównej. 28 marca 2019 roku w Pałacyku Rektorskim zorganizowaliśmy spotkanie dla Wydziału Architektury.

Szkolenie składało się z dwóch części. W pierwszej z nim, przygotowanej przez nas, zaprezentowaliśmy rankingi, w których klasyfikowana jest Politechnika Warszawska. Zwracaliśmy uwagę, jak dużą rolę odgrywają w nich wskaźniki związane z badania i cytowaniami oraz wskazaliśmy rekomendacje, które pomogą pracownikom PW promować ich działalność naukową. W drugiej części szkolenia, za którą odpowiedzialna była Biblioteka Główna, omówiony został cały proces pracy nad artykułem naukowym - od pisania przez publikację do promocji.

Szkolenia mają pomóc naszej Uczelni w poprawie jej wyników w rankingach.