Za nami trzecia edycja Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Zdjęcie wirtualnego stoiska PW podczas Perspektywy Women in Tech Summit

Nasza Uczelnia po raz trzeci uczestniczyła w międzynarodowej konferencji technologicznej Perspektywy Women in Tech Summit (8-9 grudnia 2020 roku), a my po raz trzeci zajęliśmy się koordynowaniem udziału PW w tym projekcie.

W tym roku, z uwagi na pandemią, wydarzenie odbyło się w formie zdalnej. To oznaczało, że goście i uczestnicy "spotkali się" online. W przestrzeni wirtualnej odbywały się wystąpienia, panele dyskusyjne, sesje mentoringowe i warsztaty. Także w Internecie zorganizowano stoiska wystawców, w tym Politechniki Warszawskiej.

Podczas wydarzenia rozmawiano o 5G, cyberbezpieczeństwie, programowaniu, AI, usługach chmurowych..., a także o wpływie pandemii na nasze życie i technologię.

Żeby dobrze zaprezentować naszą Uczelnię podczas Perspektywy Women in Tech Summit, zaprosiliśmy do współpracy prof. Krzysztofa Szczypiorskiego z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, szefa Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych (był jednym z ekspertów podczas panelu "Cybersecurity in times of crisis"), pracowników Centrum Współpracy Międzynarodowej, specjalistów z Biura Karier i naszych studentów - z Polski i z zagranicy. Wszystkie te osoby pomagały uczestnikom konferencji lepiej poznać Politechnikę Warszawską.

Zadbaliśmy oczywiście także o przygotowanie stoiska PW, znajdujące się tam informacje i materiały, promocję udziału naszej Uczelni w wydarzeniu oraz dystrybucję wejściówek wśród naszych studentów, doktorantów i pracowników.

Mamy nadzieję, że uczestnicy Summitu z PW ciekawie i inspirująco spędzili czas, a wszyscy, którzy odwiedzili nasze stoisko i wzięli udział w przygotowanych przez nas atrakcjach, lepiej poznali Politechnikę Warszawską.