Za nami zimowa edycja International Festival of Warsaw

Fot. BPI

To był świąteczny weekend na Politechnice Warszawskiej. Wszystko za sprawą zimowej edycji International Festival of Warsaw - wyjątkowej imprezy promującej wielokulturowość, studencką mobilność i aktywność, a także popularyzującej naukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

7 i 8 grudnia 2019 roku goście odwiedzający Politechnikę Warszawską mogli uczestniczyć w Międzynarodowych Jarmarkach Świątecznych, spotkać się ze św. Mikołajem, wziąć udział w zajęciach "Świąteczny Odkrywca" z wykładowcami PW oraz zabawach mikołajkowych i warsztatach z kołami naukowymi z PW.

W domku Politechniki Warszawskiej zbieraliśmy datki na "Stypendium pod choinkę", kontynuując tym samym kwestę z Kiermaszu Świątecznego. W zamian za wsparcie darczyńcy mogli otrzymać politechniczne gadżety, m.in. nowe wzory kultowych już skarpetek PW, czapki, torby, kubki i puzzle.

Prawdziwa uczta czekała na miłośników kultury.

W czasie festiwalu odbył się finał konkursu International Students Talent Show z udziałem wyłonionych wcześniej najbardziej utalentowanych zagranicznych studentów z warszawskich uczelni. Wygrał wokalno-instrumentalny duet z Portugalii - Adrian Delriorocha i David Silva.

Pięknym zwieńczeniem imprezy był Międzynarodowy Koncert Kolęd. Można było usłyszeć świąteczne pieśni z Polski, ale także z Wietnamu, Indii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Ameryki Południowej. W koncercie wystąpili m.in. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" i znany (nie tylko w Polsce) wokalista Michał Rudaś.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu

Zobacz zdjęcia z drugiego dnia festiwalu

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili w ten weekend Politechnikę Warszawską i wzięli udział w przygotowanych atrakcjach!