Za nami trzy szkolenia z indeksowania i promowania dorobku naukowego

Uczestnicy szkolenia podczas spotkania

fot. BPI

Wspólnie z pracownikami Biblioteki Głównej przeprowadziliśmy trzy ogólnouczelniane szkolenia mające na celu zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia prawidłowego opisywania prac naukowych. Dzięki temu będziemy w stanie skuteczniej poprawić pozycję Politechniki Warszawskiej w zestawieniach cytowań i rankingach.

W szkoleniach, które odbyły się 14, 15 i 16 stycznia 2019 roku w Pałacyku Rektorskim, uczestniczyli pracownicy badawczy i badawczo-dydaktyczni z trzynastu wydziałów Politechniki Warszawskiej oraz dwóch jednostek organizacyjnych.

Szkolenie składało się z dwóch głównych części: pierwsza z nich (przygotowana i poprowadzona przez nas) dotyczyła rankingów, w których klasyfikowana jest Politechnika Warszawska. Przedstawiliśmy m.in. wyniki naszej Uczelni w tych zestawieniach oraz wagę kryteriów  i wskaźników dotyczących badań, publikacji i cytowań. Druga część (opracowana i zaprezentowana przez pracowników Biblioteki Głównej PW) obejmowała najważniejsze kwestie związane z pracą nad artykułem naukowym: od wyboru miejsca publikacji po ewaluację.

Po szkoleniu przesłaliśmy jego uczestnikom materiały, z których korzystaliśmy podczas spotkań.