Jesienny Instameet na PW

Plakat @jaroslaw_marciuk. Foto @hashtagalek

Już po raz drugi fani fotografii mobilnej mieli możliwość zwiedzania Politechniki Warszawskiej i fotografowania miejsc niezwykłych. Tym razem motywem przewodnim spaceru były klatki schodowe.

Nietypowy spacer po Politechnice Warszawskiej odbył się 29 października 2017 r. Zwiedzający z aparatami w ręku nie tylko podziwiali, ale również mogli utrwalać na fotografiach zakamarki politechniczne.  - Spacer fotografów mobilnych wybraną trasą połączony z robieniem zdjęć – tak o Instameecie mówi Jarosław Marciuk, twórca pierwszej polskiej społeczności fotografów mobilnych Instagramers @IgersGdansk (2011 rok), a obecnie zarządzający @IgersPoland. - Odwiedzamy ciekawe lub niedostępne miejsca. Dzielimy się doświadczeniami związanymi z Instagramem i fotografią.

W wydarzeniu uczestniczyło około 30 osób. Przez cały czas trwania spaceru zwiedzającym towarzyszył przewodnik, który przedstawił historię poszczególnych miejsc.

Wśród gmachów, które znalazły się w obiektywie uczestników jest Wydział Architektury, Wydział Transportu – Gmach Nowej Kreślarni, Wydział Fizyki, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych,
a także monumentalny Gmach Główny.

Pierwszy spacer Instameet odbył się na PW w czerwcu 2017 r. Efekty wiosennej pracy fotografów będzie można już wkrótce podziwiać na krużgankach w Gmachu Głównym podczas specjalnej wystawy, która ociepli zimowe korytarze PW.

Efekty pracy fotografów z jesiennego Instameeta można zobaczyć na Instagramie:  https://www.instagram.com/explore/tags/instameetpw2/