Aktualności

Nasz nowy projekt dla szkół średnich

Grafika programu dla szkół #zawszeciekawi

Zaprosiliśmy do współpracy nasze Wydziały i uruchomiliśmy program dla grup szkolnych z liceów i techników. Zapraszamy uczniów na Wydziały na zwiedzanie, wykłady i zajęcia praktyczne, a przy okazji pokazujemy, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej.

Zapraszamy na Międzynarodowy Salon Edukacyjny

Grafika przedstawiająca oko

10 i 11 marca w godz. 9.00-16.00 będziemy promować naszą Politechnikę wśród kandydatów na studia, ich nauczycieli i rodziców. Jak zawsze organizujemy udział PW w tym wydarzeniu.

Dziękujemy za udział w finale WOŚP-u na PW

Zdjęcie trzech osób siedzących przy stoliku (w recepcji) oraz dwóch osób stojących przy stoliku

To było święto radości, współpracy i pomagania. 29 stycznia 2023 roku zorganizowaliśmy uczelniany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy na WOŚP na PW

Grafika przedstawiająca wnętrzne Gmachu Głównego oraz elementy graficzne 31. finału WOŚP-u

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 29 stycznia 2023 roku w godz. 13.00-18.00 w Gmachu Głównego PW odbędzie się organizowany przez nas uczelniany finał WOŚP-u. Będą licytacje (na żywo!) politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.

Zorganizowaliśmy spotkanie z amerykańską generał

Zdjęcie dwóch osób siedzących na krzesłach: generał Jacqueline Van Ovost oraz rzecznika prasowego PW i kierownika BKP Krzysztofa Szymańskiego

Na Politechnice Warszawskiej gościliśmy Jacqueline Van Ovost - generał Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, stojącą na czele amerykańskiego Dowództwa Transportu. Byliśmy odpowiedzialni za kwestie organizacyjne i komunikacyjne związane z tym spotkaniem.

Mikołajkowy zawrót głowy

Zdjęcie ludzi zgromadzonych w Dużej Auli na imprezie mikołajkowej PW

Wspólnie z Działem Socjalnym zorganizowaliśmy mikołajkowe spotkanie dla dzieci pracowników PW. 3 grudnia 2022 roku Duża Aula w Gmachu Głównym zamieniła się w świąteczną krainę. Po wspólnej zabawie i spotkaniu ze św. Mikołajem zabawa przeniosła się na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, gdzie swoją interpretację "Kopciuszka" pokazał Teatr Politechniki Warszawskiej.

Świąteczny Gmach Główny

Zdjęcie świątecznej iluminacji Gmachu Głównego PW

W tym roku po raz drugi zaprezentowaliśmy świąteczną iluminację Gmachu Głównego PW, a po raz pierwszy - specjalne politechniczne ozdoby na choinki.

Podsumowanie Kiermaszu Świątecznego PW 2022

Zdjęcie części naszego zespołu w w kiermaszowym domku PW

Dzięki ofiarności naszych darczyńców zebraliśmy 33 794 zł na Stypendium pod choinkę dla studentów i doktorantów PW.

Stypendium pod choinkę 2022 przyznane

Zdjęcie laureatów Stypendium pod choinkę z przedstawicielami Władz PW

Piętnaście osób dołączyło do grona laureatów wyjątkowego wyróżnienia dla zaangażowanych i aktywnych naukowo, artystycznie, sportowo oraz społecznie studentów i doktorantów PW. Nowych stypendystów poznaliśmy pierwszego dnia Kiermaszu Świątecznego PW.

Za nami wizyta noblisty na Politechnice

Zdjęcie prof. M. Stanleya Whittinghama oraz ludzi siedzących na sali w trakcie sesji pytań i odpowiedzi po wykładzie otwartym

Na naszej Uczelni gościliśmy prof. M. Stanleya Whittinghama – laureata Nagrody Nobla z chemii. Naukowiec odebrał doktorat honoris causa PW, a także spotkał się z przedstawicielami Politechniki i wygłosił otwarty wykład. Byliśmy jedną z jednostek zaangażowanych w przygotowanie i odpowiednią oprawę wizyty.

Dziękujemy za udział w spacerze po PW

Zdjęcie uczestników spaceru i przewodnika stojących przy tablicy pamiątkowej na terenie Kampusu Centralnego

To była pełna ciekawych opowieści wycieczka po najważniejszych budynkach Kampusu Centralnego PW. Kilkudziesięcioosobowa grupa miała okazję poznać historię placu Politechniki, Gmachu Głównego, budynków na Kampusie Centralnym i znanych osób związanych z naszą Uczelnią. Spacer zorganizowaliśmy z wyjątkowej okazji - 15 listopada, czyli w Dzień Politechniki Warszawskiej.

Kiermasz Świąteczny PW 2022

Grafika promująca Kiermasz Świąteczny PW

Zaczynamy okres świąteczny na PW! Od 1 do 3 grudnia w godz. 10.00-18.00 zapraszamy na plac przed Gmachem Głównym na nasz uczelniany Kiermasz, który od lat organizujemy. Jak zawsze będziemy zbierać fundusze na Stypendium pod choinkę - specjalne wyróżnienie dla zdolnych studentów i doktorantów PW. W tym roku zwiedzających czeka kilka nowości.

Mikołajki Politechniki Warszawskiej 2022

Grafika promująca Mikołajki PW

Wspólnie z Działem Socjalnym organizujemy mikołajkowe spotkanie dla dzieci pracowników PW. Impreza odbędzie się 3 grudnia 2022 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego (godz. 12-15), a potem w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych (godz. 15 i 16.30). Właśnie trwają przygotowania. 

Zapraszamy na spacer po PW z okazji Dnia Uczelni

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Wszystkim, którzy chcą poznać poznać Politechnikę Warszawską, zachęcamy do udziału w organizowanym przez nas spacerze po PW. Widzimy się 15 listopada 2022 roku (w Dzień naszej Uczelni), o godz. 16.15 przed Gmachem Głównym.

Dziękujemy za zgłoszenia do Stypendium pod choinkę 2022

Grafika promująca Stypendium pod choinkę 2022

Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń do tegorocznej edycji Stypendium. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przesłali aplikacje. Jest ich aż 74!

Zbieramy rękodzieło na Kiermasz Świąteczny PW

Grafika reklamująca zbiórkę rękodzieła na Kiermasz Świąteczny PW

Do tej pory w kiermaszowym domku PW w zamian za datek można było otrzymać różne uczelniane gadżety. W tym roku rozszerzamy tę formułę i poszukujemy różnego rodzaju rękodzieła wykonanego przez pracowników, studentów i doktorantów PW. Na rękodzieło czekamy do 30 listopada.

Do zdobycia Stypendium pod choinkę 2022

Grafika promująca Stypendium pod choinkę 2022

Zapraszamy aktywnych studentów i doktorantów PW do aplikowania o specjalne stypendium, pochodzące z datków zebranych podczas uczelnianego Kiermaszu Świątecznego. Na zgłoszenia czekamy do 2 listopada pod adresem eventy@pw.edu.pl.

Nasz wkład w inaugurację roku akademickiego 2022/2023 na PW

Zdjęcie Dużej Auli w Gmachu Głównym w trakcie przygotowań do inauguracji

1 października to jedna z najważniejszych dat w uczelnianym kalendarzu. Żeby taka uroczystość mogła się odbyć, potrzeba dużo pracy i dobrej współpracy między różnymi jednostkami Politechniki Warszawskiej. Byliśmy ważnym ogniwem w tym procesie.

Za nami Warszawski Salon Maturzystów

Zdjęcie studentów stojących przy stoisku PW na targach

8 i 9 września 2022 roku promowaliśmy naszą Uczelnię podczas targów, które odbywały się w Szkole Głównej Handlowej. Zajęliśmy się organizacją i promocją udziału PW w tym wydarzeniu. Wsparciem byli dla nas studenci i pracownicy innych jednostek.

Z kim spotkamy się na Warszawskim Salonie Maturzystów?

Grafika przedstawiająca oko

Spotkania na żywo wróciły na dobre, więc wróciła też stacjonarna formuła Salonów Maturzystów. 8 i 9 września (godz. 9.00-15.00) będziemy promować naszą Politechnikę w Warszawie, w Szkole Głównej Handlowej. Tradycyjnie zajęliśmy się wszystkimi kwestiami organizacyjnymi.

Rozmowy o promocji PW

Zdjęcie ze spotkania na temat promocji PW

Tematy związane z budowaniem wizerunku Politechniki wywołują żywe zainteresowanie naszej społeczności. Żeby skutecznie prezentować Uczelnię i jej dokonania, potrzeba pomysłów, czasu, pieniędzy, a także współpracy. Dlatego 21 czerwca 2022 roku zorganizowaliśmy spotkanie z osobami, które zajmują się komunikacją i promocją na Wydziałach i w innych jednostkach PW.

Dziękujemy za udział w konferencji Perspektywy Women in Tech Summit

Zdjęcie ludzi rozmawiających na stanowisku PW

Nasza Uczelnia była jednym z partnerów wydarzenia, które odbyło się 7 i 8 czerwca warszawskiej hali EXPO i online. Zajęliśmy się organizacją udziału PW w tym konferencji.

Będziemy na konferencji Perspektywy Women in Tech Summit

Grafika konferencji Perspektywy Women in Tech Summit

Przedstawiciele nauki i biznesu z Polski i ze świata spotkają się, by rozmawiać o aktualnych wyzwaniach technologicznych, zdobywać wiedzę i wzajemnie się inspirować. Nasza Uczelnia jest jednym z partnerów wydarzenia. Zapraszamy 7 i 8 czerwca na stanowiska PW - w warszawskiej hali EXPO i online. Jesteśmy odpowiedzialni za zorganizowanie udziału PW w tym wydarzeniu.

Drzwi Otwarte 2022 przeszły do historii

Zdjęcie ludzi w Gmachu Głównym podczas Drzwi Otwartych PW 2022

Cztery strefy, setki rozmów, tysiące zwiedzających - tak w skrócie możemy podsumować tegoroczne Drzwi Otwarte. Wróciliśmy do stacjonarnej formy tego wydarzenia i to wróciliśmy z przytupem.

Tę Noc Muzeów na PW zapamiętamy na długo

Zdjęcie ze zwiedzania świetlika

Spacery, pokazy, prezentacje, wykłady, wystawy, warsztaty... 14 maja Politechnikę odwiedziły prawdziwe tłumy gości. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszych atrakcji.