Aktualności

Warszawski Salon Maturzystów z przytupem wrócił na Politechnikę

Zdjęcie Gmachu Głównego PW oraz ludzi stojących przed nim

Dawno nie widzieliśmy w naszym Gmachu Głównym takich tłumów. Warszawski Salon Maturzystów 2023 przyciągnął rzesze uczniów zainteresowanych studiami. Jak zawsze odpowiadaliśmy na udział Politechniki Warszawskiej w tym wydarzeniu.

Przed nami Warszawski Salon Maturzystów 2023

Grafika z okiem i szkłem powiększającym przygotowana na Warszawski Salon Maturzystów

14 i 15 września w godz. 9.00–15.00 w Gmachu Głównym PW pojawią się przedstawiciele uczelni z Polski i zagranicy. My szczególnie zapraszamy na stanowisko naszej Politechniki oraz na naszą prezentację. Jak co roku odpowiadamy na udział Politechniki Warszawskiej w tym wydarzeniu.

Byliśmy na konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Zdjęcie sześciu osób stojących przy stanowisku PW na konferencji

Za nami międzynarodowe wydarzenie z obszarów STEM, Tech & IT. Podobnie jak w minionych latach odpowiadaliśmy za organizację udziału naszej Uczelni w tym projekcie.

Piknik „Od mikro do makro” wrócił w wielkim stylu

Zdjęcie namiotów na pikniku oraz stojących przy nim ludzi

Trzy strefy, setki uczestników i liczba uśmiechów, której nie zdołaliśmy zliczyć - tak można opisać Piknik Politechniki Warszawskiej 2023. Impreza wróciła do naszego kalendarza po czterech latach przerwy i nie mamy wątpliwości, że był to udany powrót. 

26. Piknik Naukowy przeszedł do historii

Zdjęcie namiotu Politechniki Warszawskiej na 26. Pikniku Naukowym oraz stojących w nim i przy nim ludzi

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyjęły nasze zaproszenie do stworzenia wspólnego politechnicznego stanowiska na 26. Pikniku Naukowym i zaangażowały się w przygotowywanie atrakcji. 

Dziękujemy za pierwszą edycję programu #zawszeciekawi

Zdjęcie auli na Wydziale Chemicznym wypełnionej ludźmi

Prawie 800 uczniów wzięło udział w nowym projekcie Politechniki Warszawskiej dla szkół średnich. Wymyślone i koordynowane przez nas przedsięwzięcie pozwoliło uczestnikom lepiej poznać naszą Uczelnię i spotkało się z bardzo pozytywnymi reakcjami. W planach na jesień mamy kolejną edycję. 

Czas na konferencję Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Grafika promująca konferencję Perspektywy Women in Tech Summit

Politechnika Warszawska będzie jednym z wystawców na międzynarodowym wydarzeniu z obszarów STEM, Tech & IT. Podobnie jak w minionych latach odpowiadamy za organizację udziału naszej Uczelni w tym projekcie.

Piknik „Od mikro do makro” powraca

Grafika promująca piknik PW „Od mikro do makro”

Po przerwie związanej z pandemią znowu organizujemy piknik Politechniki Warszawskiej. Będą atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy 3 czerwca 2023 roku na parking BIS (przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, naprzeciwko Gmachu Głównego). Wstęp wolny.

Zapraszamy na 26. Piknik Naukowy

Grafika 26. Pikniku Naukowego

Jakie były kamienie milowe w rozwoju nauki? Po odpowiedzi zapraszamy 27 maja 2023 roku w godz. 11.00-20.00 na Stadion Narodowy. Wśród wystawców pojawi się nasza Uczelnia. Po raz pierwszy koordynujemy organizację głównego politechnicznego stanowiska.

Drzwi Otwarte PW 2023 za nami. Dziękujemy!

Zdjęcie ludzi w Małej Auli PW słuchających prezentacji o rekrutacji

Kilka miesięcy intensywnych przygotowań, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. I było. Za nami kolejna impreza, którą koordynowaliśmy - Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej.

Ach, co to była za Noc Muzeów!

Zdjęcie ze spaceru po Gmachu Głównym PW podczas Nocy Muzeów 2023

Były niesamowite atrakcje, a przede wszystkim - prawdziwe tłumy ludzi nimi zainteresowanych - tak można w skrócie opisać Noc Muzeów 2023 na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie koordynowało nasze Biuro, ale nie byłoby one możliwe w takiej skali bez Wydziałów i innych jednostek PW.

Gotowi na Drzwi Otwarte PW 2023?

Grafika Drzwi Otwartych PW 2023

Uczniów, studentów, rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych studiami na Politechnice Warszawskiej, zapraszamy na Drzwi Otwarte. Widzimy się 20 maja 2023 roku w godz. 10.00-15.00 w Gmachu Głównym i na Wydziałach PW. Odpowiadamy na organizację części odbywającej się w Gmachu i koordynację całości.

Noc Muzeów na PW 2023

Grafika Nocy Muzeów na PW 2023

13 maja po raz kolejny odbywa się Noc Muzeów. I po raz kolejny Politechnika Warszawska dołącza do tego wydarzenia, a nasze Biuro koordynuje projekt. W tym roku w programie m.in. spacery, pokazy, warsztaty, wykłady, wystawy i gra terenowa.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny za nami

Zdjęcie ulotek na stojaku podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego

Pytania, podpowiedzi, porady, opowieści, dużo ludzi i jeszcze więcej pozytywnej energii - tak w skrócie można opisać udział Politechniki Warszawskiej w targach dla kandydatów na studia. Tradycyjnie zadbaliśmy o wszystkie aspekty obecności naszej Uczelni na tym wydarzeniu.

Nasz nowy projekt dla szkół średnich

Grafika programu dla szkół #zawszeciekawi

Zaprosiliśmy do współpracy nasze Wydziały i uruchomiliśmy program dla grup szkolnych z liceów i techników. Zapraszamy uczniów na Wydziały na zwiedzanie, wykłady i zajęcia praktyczne, a przy okazji pokazujemy, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej.

Zapraszamy na Międzynarodowy Salon Edukacyjny

Grafika przedstawiająca oko

10 i 11 marca w godz. 9.00-16.00 będziemy promować naszą Politechnikę wśród kandydatów na studia, ich nauczycieli i rodziców. Jak zawsze organizujemy udział PW w tym wydarzeniu.

Dziękujemy za udział w finale WOŚP-u na PW

Zdjęcie trzech osób siedzących przy stoliku (w recepcji) oraz dwóch osób stojących przy stoliku

To było święto radości, współpracy i pomagania. 29 stycznia 2023 roku zorganizowaliśmy uczelniany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy na WOŚP na PW

Grafika przedstawiająca wnętrzne Gmachu Głównego oraz elementy graficzne 31. finału WOŚP-u

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 29 stycznia 2023 roku w godz. 13.00-18.00 w Gmachu Głównego PW odbędzie się organizowany przez nas uczelniany finał WOŚP-u. Będą licytacje (na żywo!) politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.

Zorganizowaliśmy spotkanie z amerykańską generał

Zdjęcie dwóch osób siedzących na krzesłach: generał Jacqueline Van Ovost oraz rzecznika prasowego PW i kierownika BKP Krzysztofa Szymańskiego

Na Politechnice Warszawskiej gościliśmy Jacqueline Van Ovost - generał Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, stojącą na czele amerykańskiego Dowództwa Transportu. Byliśmy odpowiedzialni za kwestie organizacyjne i komunikacyjne związane z tym spotkaniem.

Mikołajkowy zawrót głowy

Zdjęcie ludzi zgromadzonych w Dużej Auli na imprezie mikołajkowej PW

Wspólnie z Działem Socjalnym zorganizowaliśmy mikołajkowe spotkanie dla dzieci pracowników PW. 3 grudnia 2022 roku Duża Aula w Gmachu Głównym zamieniła się w świąteczną krainę. Po wspólnej zabawie i spotkaniu ze św. Mikołajem zabawa przeniosła się na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, gdzie swoją interpretację "Kopciuszka" pokazał Teatr Politechniki Warszawskiej.

Świąteczny Gmach Główny

Zdjęcie świątecznej iluminacji Gmachu Głównego PW

W tym roku po raz drugi zaprezentowaliśmy świąteczną iluminację Gmachu Głównego PW, a po raz pierwszy - specjalne politechniczne ozdoby na choinki.

Podsumowanie Kiermaszu Świątecznego PW 2022

Zdjęcie części naszego zespołu w w kiermaszowym domku PW

Dzięki ofiarności naszych darczyńców zebraliśmy 33 794 zł na Stypendium pod choinkę dla studentów i doktorantów PW.

Stypendium pod choinkę 2022 przyznane

Zdjęcie laureatów Stypendium pod choinkę z przedstawicielami Władz PW

Piętnaście osób dołączyło do grona laureatów wyjątkowego wyróżnienia dla zaangażowanych i aktywnych naukowo, artystycznie, sportowo oraz społecznie studentów i doktorantów PW. Nowych stypendystów poznaliśmy pierwszego dnia Kiermaszu Świątecznego PW.

Za nami wizyta noblisty na Politechnice

Zdjęcie prof. M. Stanleya Whittinghama oraz ludzi siedzących na sali w trakcie sesji pytań i odpowiedzi po wykładzie otwartym

Na naszej Uczelni gościliśmy prof. M. Stanleya Whittinghama – laureata Nagrody Nobla z chemii. Naukowiec odebrał doktorat honoris causa PW, a także spotkał się z przedstawicielami Politechniki i wygłosił otwarty wykład. Byliśmy jedną z jednostek zaangażowanych w przygotowanie i odpowiednią oprawę wizyty.

Dziękujemy za udział w spacerze po PW

Zdjęcie uczestników spaceru i przewodnika stojących przy tablicy pamiątkowej na terenie Kampusu Centralnego

To była pełna ciekawych opowieści wycieczka po najważniejszych budynkach Kampusu Centralnego PW. Kilkudziesięcioosobowa grupa miała okazję poznać historię placu Politechniki, Gmachu Głównego, budynków na Kampusie Centralnym i znanych osób związanych z naszą Uczelnią. Spacer zorganizowaliśmy z wyjątkowej okazji - 15 listopada, czyli w Dzień Politechniki Warszawskiej.