Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska od roku 2015 realizuje projekt zatytułowany "Odkryj tajemnice PW". Na projekt składają się wizyty dzieci i młodzieży w PW oraz wyjazdy do szkół. Projekt "Odkryj tajemnice PW" kierowany jest do różnych grup odbiorców m.in. przedszkolaków, uczniów ze szkół podstawowych oraz szkół średnich (w tym maturzystów).

Głównym założeniem projektu jest rozpowszechnianie informacji o Uczelni zróżnicowanym wiekowo grupom odbiorców, zapoznanie z jej historią, poszerzenie wiedzy oraz zainteresowanie techniką. Jednym z ważnych celów jest również przybliżenie maturzystom oferty studiów, zasad przyjęć na studia a tym samym zaciekawienie naukową i pozanaukową działalnością Uczelni. To także przedstawienie Politechniki Warszawskiej jako prestiżowej, najlepszej polskiej uczelni technicznej i zachęcenie do studiowania w niej.

Obecnie, w związku z pandemią wizyty na PW są odwołane. Zwiedzanie uczelni jest możliwe obecnie wyłącznie zdalnie. Na ten czas przygotowaliśmy również specjalną stronę internetową, dedykowaną naszym gościom, gdzie znajdują się najciekawsze informacje o PW, a także wiadomości z zakresu rekrutacji na studia i intelektualne rozrywki. Strona jest obecnie na ostatnim etapie budowy. Dostępna będzie wyłączenie po zalogowaniu. W celu uzyskanie dostępu należy wysłać zapytanie.

Rozpoczynamy również serię zdalnych lekcji z PW. Ruszamy właśnie z projektem "Komiksowa matematyka" skierowanym do klasy 2-4 szkoły podstawowej. Dodatkowych informacji można uzyskać pisząc na adres: imprezy@pw.edu.pl

Tymczasem zapraszamy wszystkich na Spacer po Politechnice Warszawskiej: