Nowa strona o funkcjonowaniu Uczelni w czasie pandemii

Grafika przedstawiająca stronę pw.edu.pl/COVID-19

Koordynowaliśmy prace nad stroną pw.edu.pl/COVID-19, która w jednym miejscu zbiera wszystkie najważniejsze informacje o zmianach wprowadzanych w działaniu Politechniki Warszawskiej w związku z koronawirusem.

Przygotowaliśmy główne założenia strony, treści do zamieszczenia oraz grafiki. Ściśle współpracowaliśmy z Centrum Informatyzacji, które odpowiadało za wykonanie strony oraz z prof. Robertem Zalewskim, Prorektorem ds. Studenckich, który nadzorował cały projekt. 

W serwisie informujemy, który z 4 poziomów ograniczeń obowiązuje aktualnie na naszej Uczelni. Najważniejsze wytyczne opracowane dla każdego poziomu podzieliliśmy na 7 obszarów: Zasady bezpieczeństwa, Kształcenie, Wydarzenia, Organizacja pracy, Wyjazdy, Dostępność uczelni i Akademiki.

Dodaliśmy tam także ósmy obszar - Szczepienia.

Na stronie można też znaleźć materiały informacyjne (tablice i plansze do wydrukowania i zawieszenia oraz odnośniki do przydatnych stron) i najważniejsze uczelniane akty prawne. Przypominamy tam także o konieczności przekazywania informacji o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem lub o odbywaniu kwarantanny. 

Odnośnik do serwisu wraz z informacją o aktualnie obowiązującym poziomie ograniczeń znajduje się w infoboksie na stronie głównej naszej Uczelni, po prawej stronie, obok Kalendarium.

Mamy nadzieję, że przygotowany serwis usprawni komunikację na temat funkcjonowania PW w czasie pandemii.

aktualizacja: 11 stycznia 2021

Uruchomiliśmy również anglojęzyczną wersję strony. Zawiera ona opisane wyżej informacje - tak, by mogli się z nimi zapoznać nasi anglojęzyczni studenci, pracownicy i partnerzy. Strona jest dostępna pod adresem pw.edu.pl/engpw/COVID-19. Odnośnik do niej - podobnie jak w przypadku strony po polsku - znajduje się w infoboksie na anglojęzycznej stronie naszej Uczelni.