Za nami I etap Quizu o PW

I etap quizu

Kilkadziesiąt osób spotkało się w piątek 27 listopada 2020 roku na platformie MS Teams, żeby wziąć udział w pierwszej turze konkursu wiedzy o naszej Uczelni. Quiz zorganizowaliśmy we współpracy z Zespołem ds. społecznej odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Zajęliśmy się zbieraniem i selekcją pytań, przygotowaniem regulaminu, organizacją i promocją zapisów wśród pracowników, studentów i doktorantów, opracowaniem scenariusza i całym technicznym zapleczem quizu.

Pierwszy etap konkursu poprowadzili prof. Janusz Walo, Dziekan Wydziału GiK i Paulina Chrobocińska, Główny Specjalista w Biurze Dziekana Wydziału MEiL.

Nad prawidłowym przebiegiem quizu czuwała komisja w składzie: prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich, Urszula Okulska-Deblessem, Kierownik naszego Biura, Paulina Chrobocińska i Władysław Olejnik, Przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Zewnętrznej Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie moderowała Agnieszka Kapela z naszego Biura.

W pierwszym etapie uczestnicy quizu zmierzyli się z 50 pytaniami dotyczącymi wydziałów, nauki, architektury, historii, wiedzy ogólnej. Zawodnicy mieli okazję przekonać się, czy wiedzą wystarczająco dużo o politechnicznych świętach, jednostkach PW, postaciach związanych z naszą Uczelnią, a nawet... sprawdzić wiedzę dotyczącą elewacji Gmachu Głównego PW.

Dziękujemy za udział wszystkim, którzy przystąpili do wyzwania. Do zobaczenia podczas II etapu konkursu, który odbędzie się już 10 grudnia.

Więcej o I etapie quizu

Pytania i odpowiedzi z I etapu