Znamy laureatów Quizu o PW

Zdjęcie prof. Roberta Zalewskiego i Michała Kuckiego - zwycięzcy Quizu o PW

Zwycięzcy Quizu o PW gratulował prof. Robert Zalewski

Po trzech etapach rywalizacji i emocjonującym finale poznaliśmy osoby, które najwięcej wiedzą o naszej Uczelni. Najlepszym z najlepszych okazał się Michał Kucki - student, pracownik Działu ds. Studiów i wieloletni działacz SSPW. Drugie miejsce zajął Michał Kołodziej, a trzecie - Karol Śpila.

Na decydujący etap Quizu o PW przygotowaliśmy 100 pytań z różnych kategorii. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ogólną o Politechnice Warszawskiej, a także bardzo dobrą znajomością historii, architektury, wydziałów i sukcesów naukowych.

W finale zmierzyło się pięć osób: Michał Kołodziej, Michał Kucki, Joanna Rak, Karol Śpila i Damian Zasina.

Wydarzenie, oczywiście online, poprowadzili dr hab. inż. Janusz Walo, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Paulina Chrobocińska, Główny Specjalista w Biurze Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa pod przewodnictwem dr. hab. inż. Roberta Zalewskiego, prof. uczelni, Prorektora ds. Studenckich.

Quiz o PW zorganizowaliśmy wspólnie z Zespołem ds. Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Na wszystkich etapach zabawy zajmowaliśmy się przygotowaniem i selekcją pytań, opracowaniem scenariusza, kwestiami formalnymi, kontaktem z uczestnikami oraz oczywiście promocją.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt: układali pytania, wzięli udział w naszej zabawie, oglądali finał, dzielili się swoimi opiniami... Mamy nadzieję, że Quiz o PW to wydarzenie, które na stałe wpisze się w uczelniany kalendarz.
 
Jak przebiegał decydujący etap quizu i z jakimi pytaniami mierzyli się finaliści? Zapraszamy do oglądania zapisu transmisji:

 

Więcej o I etapie

Więcej o II etapie

Więcej o finale