Aktualności

Komunikat w sprawie pracy BPI

Biuro ds. Promocji i Informacji pracuje od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt i innych dni wolnych wynikających z decyzji władz PW) w godz. 8.00-16.00.

Od 1 czerwca działa też Sklep internetowy PW.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte online

Zapraszamy na wirtualną edycję Drzwi Otwartych

Chociaż tej wiosny nie możemy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy na wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Wyniki głosowania w drugiej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW

Za nami już druga edycja Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. W tym roku do BP PW zgłoszono 20 projektów. Spośród nich wybrano 17 spełniających wszystkie wymogi regulaminowe. Po fazie głosowania do realizacji zostały skierowane aż 4 projekty! 

Zapraszamy na czaty z Prorektorem ds. Studenckich

Ze względu na pandemię Uczelnia zaczęła pracować w ograniczonym trybie, głównie zdalnie. Taka niecodzienna sytuacja wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Dlatego prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich zainicjował dyżury online, z wykorzystaniem platformy MS Teams. Pomagamy mu w sprawach organizacyjnych, informacyjnych, promocyjnych oraz moderujemy spotkania.   

Budżet Partycypacyjny PW - głosujemy!

Budżet Partycypacyjny PW

Znamy listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. Czas rozpocząć głosowanie! W tym roku w BP PW możemy oddać swój głos na 1 z 17 projektów spełniających wszystkie wymogi regulaminowe. 

Budżet Partycypacyjny PW – lista projektów zakwalifikowanych do etapu głosowania

Budżet Partycypacyjny PW

Poznaliśmy listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. W tym roku do BP PW zgłoszono 20 projektów, które zostały zweryfikowane pod kątem formalnym i merytorycznym. Spośród nich wybrano 17 spełniających wszystkie wymogi regulaminowe.

Komunikat ws. pracy BPI

Logo BPI

W okresie od 13 marca 2020 roku do odwołania Biuro ds. Promocji i Informacji pracuje w trybie pracy zdalnej. 

PW z dwiema nagrodami Genius Universitatis 2020

Fot. Michał Sierszak

Jury konkursu doceniło Politechnikę Warszawską za działania związane z nieszablonową kampanią rekrutacyjną w roku akademickim 2019/2020. Podczas gali, która odbyła się w trakcie XXXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2020, przyznano nam główną nagrodę w kategorii content marketing, a także dyplom za zajęcie drugiego miejsca w kategorii reklama prasowa.

Za nami Bal Karnawałowy!

Fot. BPI

W drugą sobotę lutego Duża Aula Gmachu Głównego zmieniła się w magiczne miejsce, wypełnione kolorowymi postaciami. A to wszystko w ramach politechnicznego Balu Karnawałowego.

Bal Karnawałowy dla dzieci pracowników PW

Bal Karnawałowy PW

Zapraszamy do wzięcia udziału w karnawałowej podróży międzykontynentalnej.

Szkolenia dla doktorantów z wystąpień publicznych i komunikacji

Pierwsza grupa doktorantów podczas szkolenia

Po co i jak popularyzować naukę, jakie są najważniejsze zasady dobrego wystąpienia publicznego, jak wypowiadać się dla mediów? - m.in. takie zagadnienia obejmował program zorganizowanego przez nas bezpłatnego szkolenia. Warsztaty odbyły się 15 i 16 stycznia 2020 roku w Pałacyku Rektorskim. 

Podczas Kiermaszu Świątecznego PW zebraliśmy ponad 28 tys. złotych!

Fot. BPI

Dziękujemy wszystkim darczyńcom. To właśnie dzięki Wam zebraliśmy w tym roku 28 077,98 zł, które przeznaczymy na Stypendium pod choinkę. Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście.

Za nami zimowa edycja International Festival of Warsaw

Fot. BPI

To był świąteczny weekend na Politechnice Warszawskiej. Wszystko za sprawą zimowej edycji International Festival of Warsaw - wyjątkowej imprezy promującej wielokulturowość, studencką mobilność i aktywność, a także popularyzującej naukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

International Festival of Warsaw – Winter Edition

Zapraszamy na zimową edycję International Festival of Warsaw na PW!

Magiczny klimat zdominuje wszystkie atrakcje czekające na gości zimowej edycji International Festival of Warsaw, wyjątkowej imprezy, która odbędzie się 7 i 8 grudnia na Politechnice Warszawskiej. Przez cały weekend uczestników świątecznie zaskakiwać będzie nauka i kultura.

Piąta edycja Kiermaszu Świątecznego PW

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny już 3 i 4 grudnia!

Kolejny raz na Placu Politechniki przed Gmachem Głównym zapanuje bożonarodzeniowa atmosfera. Już po raz piąty w świątecznym domku Politechniki Warszawskiej na darczyńców będą czekać specjalne gadżety PW. Wszystko po to, aby wesprzeć zdolnych i aktywnych studentów PW. Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny już 3 i 4 grudnia!

"Stypendia pod choinkę" wręczone po raz czwarty

Rozdanie dyplomów dla laureatów "Stypendium pod choinkę", fot. BPI

Podczas Gali Złotej Kredy jedenastu studentom i doktorantom zostały przyznane nagrody za wyjątkową aktywność w sferze promowania Uczelni oraz popularyzacji nauki. Stypendia mogły zostać sfinansowane dzięki darczyńcom, którzy odwiedzili zeszłoroczny Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej.

PRomocjusze - Nowy Program Biura Promocji Politechniki Warszawskiej!

Zostań PRomocjuszem BPI i zdobądź nowe doświadczenie!

Biuro ds. Promocji i Informacji poszukuje osób chętnych do współpracy. Weź udział w prekursorskim projekcie, zdobądź nowe doświadczenie i promuj naukę razem z nami.

Wsparcie promocyjne projektu Comixify i podcast "Bobotechnika wyjaśnia" docenione przez jury konkursu „proMYK”

Dyplomy, fot. BPI

Politechnika Warszawska otrzymała dwa wyróżnienia za działania popularyzujące naukę oraz uczelnię i działania promocyjne i komunikacyjne prowadzone w obszarze Nowych Mediów.

12 nowych defibrylatorów na Politechnice Warszawskiej

Fot. BPI

Na terenie Politechniki Warszawskiej pojawiło się 12 nowych defibrylatorów, zakupionych w ramach Budżetu Partycypacyjnego PW. Nowoczesny sprzęt będzie służył pracownikom uczelni, studentom i okolicznym mieszkańcom.

Nowa strona PW coraz bliżej

Fot. CZIiTT

Rozpoczynamy kolejny etap prac nad nową stroną internetową Politechniki Warszawskiej. Pod koniec maja, pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przedstawili pracownikom BPI finalny raport z wynikami trwającej od kilku miesięcy analizy struktury treści strony internetowej Politechniki Warszawskiej. Teraz czas na przygotowanie projektu nowej strony.

Politechniczny akcent podczas International Festival of Warsaw 2019

Podczas International Festival of Warsaw uczestnicy mieli okazję odwiedzić stanowiska trzech kół naukowych PW, fot. BPI

International Festival of Warsaw to piknik rodzinny odwiedzany przez mieszkających w stolicy przedstawicieli międzynarodowej społeczności. Podczas wydarzenia, które odbyło się 1-2 czerwca w Parku Agrykola, zaprezentowali się studenci kilku kół naukowych Politechniki Warszawskiej.

Trzecia edycja Nocy Muzeów na PW już za nami

Jedną z głównych atrakcji Nocy Muzeów na PW były spacery prowadzone przez przewodników warszawskich, fot. BPI

Trzy wyjątkowe wydarzenia, mnóstwo zwiedzających i pogoda, która pozwoliła w pełni docenić urok tego wieczoru – tak właśnie można opisać kolejną politechniczną edycję Nocy Muzeów, która odbyła się 18 maja.

Kolejny etap prac nad nową stroną internetową PW

Fot. CZIiTT

Prace nad nową stroną internetową Politechniki Warszawskiej trwają. Pod koniec kwietnia pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przeprowadzili warsztaty z elementami Design Thinking, podczas których puściliśmy wodze fantazji i zbudowaliśmy makiety idealnych stron.

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów będzie już trzecią w historii Politechniki Warszawskiej.

W tym roku Politechnika Warszawska po raz trzeci weźmie udział w jednej z najpopularniejszych ogólnopolskich akcji kulturalnych, czyli Nocy Muzeów. Zapraszamy do spędzenia sobotniego wieczoru 18 maja w zakamarkach naszej Uczelni. Przygotowaliśmy atrakcje, które uczynią go niezapomnianym.

Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”

Strefa Młodego Inżyniera, jak i sam Piknik, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, fot. BPI

Tysiące małych pasjonatów nauki wraz z rodzicami odwiedziło w tym roku Stadion Syrenki Politechniki Warszawskiej podczas Warszawskiego Pikniku Rodzinnego – „Od MIKRO do MAKRO”. Strefa Młodego Inżyniera, mini escape room, dmuchańce, wóz strażacki, gry i wiele innych atrakcji czekało podczas pikniku na dużych i małych.