Aktualności

Po raz trzeci wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Fot. BPI

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymali najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Pełen ciekawostek spacer po Politechnice Warszawskiej

Wycieczkę po Kampusie Centralnym PW poprowadziła Hanna Dzielińska, popularyzatorka historii miasta, fot. BPI

Dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na czwartkowym spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta.

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW

Zapraszamy na Kiermasz!

Świąteczne gadżety Politechniki Warszawskiej, wigilijny barszcz i akcja rejestracji potencjalnych Dawców Fundacji DKMS – zapraszamy na tegoroczny Kiermasz Świąteczny PW. Ufundujmy wspólnie stypendia dla zdolnych studentów PW!

"Ławka z historią" – odsłonięcie tabliczek pamiątkowych

Ławka z historią, fot. BPI

W środę 14 listopada na ławkach znajdujących się przed gmachem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zostały odsłonięte specjalne tabliczki z krótkimi biogramami patronów – profesorów, naukowców, wynalazców, organizatorów uczelnianego życia i wybitnych specjalistów związanych z uczelnią. Wydarzenie jest elementem obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu"

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu"

Czy wielka nauka może powstawać także w Polsce? Pracownicy, studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej raz za razem udowadniają, że tak. Ich pomysły są wartościowe pod kątem badawczym, a przy tym wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnego świata. Z wybranych projektów i badań postała wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu", którą od 9 listopada 2018 roku można oglądać w Gmachu Głównym PW.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Fot. BPI

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy na zwiedzanie PW z przewodnikiem. Spacer rozpocznie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 17.00.

Ubrania i gadżety ze sklepu PW na Pikniku SSPW

Dziękujemy za zainteresowanie i wszelkie uwagi dotyczące sklepu, fot. BPI

Już po raz drugi studenci mogli zobaczyć i przymierzyć rzeczy ze sklepu internetowego PW podczas Pikniku Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.

Kolorowy plan zajęć i kalendarz do pobrania

Fot. BPI

W tym roku BPI przygotowało dla studentów PW i uczniów plan zajęć oraz kalendarz akademicki do druku.

Politechnika Warszawska i Fundacja One Day nawiązały współpracę

Przy podpisaniu porozumienia obecni byli także: Paulina Król z Biura ds. Promocji i Informacji PW oraz Szymon Krzyżanowski z Fundacji One Day, fot. BPI

Współorganizacja „Gwiazdki One Day”, pomoc w realizacji projektu „Wsparcie na Starcie” oraz w stworzeniu platformy informacyjnej dedykowanej projektowi – takie założenia przewiduje umowa podpisana między Politechniką Warszawską a Fundacją One Day.

„Co to i gdzie to jest?” – odgadnij i wygraj gadżety PW

Rozpoznaj co przedstawia zdjęcie i wygraj nagrody ze Sklepu PW. Właśnie ruszył wakacyjny konkurs na FB naszej Uczelni. 

Spacer po PW z przewodnikiem śladami Powstania Warszawskiego

Biuro Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej zaprasza na spacer,  które pozwoli mieszkańcom Warszawy cofnąć się w czasie i lepiej zrozumieć wydarzenia tamtych lat. Spacer zorganizowany z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego przybliży historię Politechniki Warszawskiej, która podzieliła dramatyczny los swego miasta.

Promocja bolidu e-MaksPower z PROMykiem

Zespół pracujący nad projektem e-MaksPower

Politechnika Warszawska otrzyma główną nagrodę w konkursie na najlepsze projekty promujące uczelnie wyższe i ich aktywności, organizowanym przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom".

Portal Kandydata zdobywcą brązowego miecza w tegorocznej edycji konkursu KTR 2018

Polski konkurs reklamy KTR to coroczne, topowe wydarzenie skierowane do twórców branży medialnej i reklamowej, których działalność wpisuje się w jedną z kategorii: Craft, Design, Communication oraz najlepsza kampania społeczna. W jubileuszowej, piętnastej już edycji KTR, Portal rekrutacyjny Politechniki Warszawskiej został odznaczony brązowym mieczem w kategorii Design.

„Dzień i Noc PW” za nami

Dzieci świetnie bawiły się podczas pokazu ogromnych baniek mydlanych, fot. BPI

Pasjonujące wykłady, interesujące warsztaty, piękna architektura i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych podczas Dnia i Nocy PW.

Szkolenie z rankingów i promowania dorobku naukowego na WEiTI

Pracownicy Biblioteki Głównej podczas prezentacji na Wydziale EiTI

Za nami kolejne szkolenie mające na celu podniesienie pozycji Politechniki Warszawskiej w zestawieniach cytowań. 15 maja 2018 roku spotkaliśmy się z pracownikami i doktorantami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej za nami

W pierwszy kwietniowy weekend kandydaci na studia opanowali Dużą Aulę i cały Kampus Politechniki Warszawskiej. Pierwszego dnia, 7 kwietnia 2018 r., na odwiedzających czekało wiele atrakcji, m.in. gra terenowa.

Spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem - pracownikiem PW i himalaistą

Marcin Kaczkan podczas spotkania

Mała Aula wypełniona po brzegi pasjonatami gór to niecodzienny widok. 5 kwietnia 2018 odbyło się spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem, uczestnikiem ostatniej, zimowej wyprawy na K2. Dr Kaczkan opowiadał o przygotowaniach do ekspedycji, jej przebiegu i kulisach życia pod górą gór.

Spotkanie w XVIII LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie

Spotkanie z licealistami

W ramach projektu "PW w drodze" w ostatnim tygodniu marca 2018 r. odwiedziliśmy XVIII LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie. Pracownicy naszego biura oraz Biura Karier wraz ze studentami działającymi w Kołach Naukowych zaprezentowali maturzystom z tej szkoły ofertę edukacyjną Politechniki Warszawskiej.

Podsumowanie wiosennych targów edukacyjnych

Stoisko PW podczas targów

Pięć miast, tysiące kandydatów na studia i niesamowitych rozmów z przyszłymi studentami Politechniki Warszawskiej. Za nami wiosenne targi edukacyjne. Tym razem w roli opowiadających o studiach na PW wystąpili sami studenci.

Mobile Trends Awards 2017 za Portal Kandydata

Portal Kandydata został nagrodzony przez ekspertów z branży IT i mobile. Mobile Trends Awards 2017 to nagrody przyznawane co roku firmom, które z sukcesem posługują się technologiami mobilnymi w swoich projektach. Portal Kandydata wygrał w kategorii Strona mobilna/RWD.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2018

W ostatni weekend lutego 2018 r. pracownicy Biura ds. Promocji i Informacji wraz ze studentami z Kół Naukowych PW zaprezentowali ofertę edukacyjną Politechniki Warszawskiej podczas Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2018.

Genius Universitatis 2018 dla PW

Jury konkursu Genius Universitatis 2018 na kreatywną kampanię rekrutacyjną doceniło nasze działanie w mediach społecznościowych. Do konkursu zgłosiliśmy kompleksową kampanię promującą nasz Sklep internetowy.

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych

Politechnika Warszawska zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną w kilku miastach w Polsce podczas dedykowanych targów edukacyjnych dla uczniów i maturzystów szkół średnich.

Znak Politechniki Warszawskiej w międzynarodowym konkursie

Natasha Jen (z nowojorskiego studia projektowego Pentagram) wskazała 10 najlepszych znaków i 10 najlepszych identyfikacji do 9. edycji konkursu HOW Logo Design Awards. Wśród nich znalazł się znak Politechniki Warszawskiej!

Portal Kandydata PW nominowany do Mobile Trends Awards 2017

Portal Kandydata zrealizowany przez Superskrypt znalazł się wśród nominowanych do nagrody Mobile Trends Awards 2017. Nagrody przyznawane co roku firmom, które z sukcesem posługują się technologiami mobilnymi w swoich projektach. Od siedmiu lat marki oceniane są w 10 kategoriach przez kapitułę konkursową złożoną z ekspertów. Statuetki zostaną przyznane podczas największej w Polsce konferencji Mobile Trends Conference 2017 poświęconej rozwiązaniom mobilnym i nowym technologiom.