Aktualności

Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!

Niech święta będą czasem radości, spokoju, wytchnienia od codzienności i skupienia na tym, co naprawdę ważne, a 2021 rok przyniesie dużo szczęścia i sukcesów. 

Znamy laureatów Quizu o PW

Zdjęcie prof. Roberta Zalewskiego i Michała Kuckiego - zwycięzcy Quizu o PW

Po trzech etapach rywalizacji i emocjonującym finale poznaliśmy osoby, które najwięcej wiedzą o naszej Uczelni. Najlepszym z najlepszych okazał się Michał Kucki - student, pracownik Działu ds. Studiów i wieloletni działacz SSPW. Drugie miejsce zajął Michał Kołodziej, a trzecie - Karol Śpila.

Zapraszamy na wielki finał Quizu o PW

Grafika informująca o quizie

Już w czwartek 17 grudnia poznamy zwycięzcę pierwszej edycji wyjątkowego konkursu, w którym sprawdzamy, jak dobrze społeczność PW zna swoją uczelnię. Zapraszamy do oglądania finału. Transmisję będziemy prowadzić na profilach PW na Facebooku i YouTubie.

Dziękujemy za udział w spotkaniu z pszczelarzem z PW

Zdjęcie dr. inż. Łukasza Boruca podczas spotkanie w MS Teams

Przyzwyczailiśmy się już, że środa to na Politechnice Warszawskiej dzień wirtualnych czatów z Prorektorem ds. Studenckich. 16 grudnia 2020 roku tradycyjnemu dyżurowi towarzyszyło spotkanie z gościem specjalnym - dr. inż. Łukaszem Borucem, który pracuje na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW i jest do tego... pszczelarzem.

Wirtualny dyżur Prorektora ds. Studenckich i spotkanie z gościem specjalnym

Grafika informująca o spotkaniu

Politechniczną tradycją stały się środowe czaty z prof. Robertem Zalewskim, Prorektorem ds. Studenckich. Najbliższy dyżur będzie wyjątkowy, bo pojawi się gość – dr inż. Łukasz Boruc, który pracę na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW łączy z pasją do… pszczelarstwa. Zapraszamy 16 grudnia od godz. 12.30 na MS Teams.

II etap Quizu o PW za nami, czekamy na finał

II etap quizu

Ile wydziałów Politechniki Warszawskiej ma słowo „inżynieria” w swojej nazwie? Kim był Stanisław Noakowski, patron ulicy przy Pl. Politechniki? Który z naszych profesorów opracował metodę hodowli monokryształów o ultrawysokiej jakości, wykorzystywaną do dziś w przemyśle mikroelektronicznym i nazwaną jego imieniem? To tylko kilka pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy II etapu Quizu o PW. To projekt, który prowadzimy we współpracy z Zespołem ds. społecznej odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Za nami trzecia edycja Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Zdjęcie wirtualnego stoiska PW podczas Perspektywy Women in Tech Summit

Nasza Uczelnia po raz trzeci uczestniczyła w międzynarodowej konferencji technologicznej Perspektywy Women in Tech Summit (8-9 grudnia 2020 roku), a my po raz trzeci zajęliśmy się koordynowaniem udziału PW w tym projekcie.

Za nami I etap Quizu o PW

I etap quizu

Kilkadziesiąt osób spotkało się w piątek 27 listopada 2020 roku na platformie MS Teams, żeby wziąć udział w pierwszej turze konkursu wiedzy o naszej Uczelni. Quiz zorganizowaliśmy we współpracy z Zespołem ds. społecznej odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Black Friday w Sklepie PW

Black Friday to okazja na zakup ulubionych gadżetów PW w lepszej cenie! Z okazji Czarnego Piątku, wszystkie politechniczne gadżety są tańsze o 10%!

Nowa strona o funkcjonowaniu Uczelni w czasie pandemii

Grafika przedstawiająca stronę pw.edu.pl/COVID-19

Koordynowaliśmy prace nad stroną pw.edu.pl/COVID-19, która w jednym miejscu zbiera wszystkie najważniejsze informacje o zmianach wprowadzanych w działaniu Politechniki Warszawskiej w związku z koronawirusem.

Nominacja do nagród KTR za projekt e-MaksPower

Grafika konkursu KTR 2020

Jury konkursu Klubu Twórców Reklamy (KTR) doceniło promowany i zgłoszony przez nas projekt e-MaksPower - studenci zbudowali elektryczny bolid dla niepełnosprawnego Maksa. 

Quiz o PW

Uczestnicy (pracownicy, studenci i doktoranci) będą mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami dotyczącymi Politechniki Warszawskiej, poznać politechniczne ciekawostki i… wygrać nagrody. To pierwsza edycja tego projektu. Organizujemy go wspólnie z Zespołem ds społecznej odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Ławka z historią - trzecia edycja i podsumowanie projektu

Wszystkie ławki zlokalizowane przy fontannie na naszym Kampusie Centralnym zyskały swoich patronów. Tym samym zakończyliśmy trzyletni projekt, realizowany w ramach programu Niepodległa.

Women in Tech Summit 2020 z udziałem PW

Baner reklamujący Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Po raz trzeci Politechnika Warszawska bierze udział w konferencji Perspektywy Women in Tech Summit i po raz trzeci zajmujemy się koordynowaniem udziału naszej Uczelni w tym projekcie. 

Rozpoczynamy corocznę akcję - Stypendium pod Choinkę

Mimo, że powoli końca dobiega rok niezwykły, z wielu powodów, i oczekiwania w stosunku do niego również były inne niż zawsze, mamy ogromną przyjemność poinformowania, że coroczna akcja Stypendium pod Choinkę, odbędzie się zgodnie z planem. Studenci i doktoranci, którzy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością na polu promocji nauki, po raz kolejny mają szansę zdobycia specjalnego stypendium, na które środki zbierane były podczas ubiegłorocznego kiermaszu świątecznego.

Wróciły czaty z Prorektorem ds. Studenckich

Nowy Prorektor ds. Studenckich prof. Robert Zalewski postanowił kontynuować tradycję wirtualnych dyżurów, rozpoczętą w marcu przez swojego poprzednika na stanowisku - prof. Janusza Walo. Podobnie jak wiosną i latem wspieramy organizację spotkań, promujemy je i moderujemy.  

Poprowadziliśmy webinar dla studentów

Grafika podsumowująca webinar

Jak wypromować projekt swojego koła naukowego? O czym pamiętać, prowadząc social media? Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z kalendarzem? Co łączy ekologię i kosmos? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy podczas webinaru dla studentów PW pt. "Jak promować i nie zwariować". Warsztaty odbyły się 17 października na platformie MS Teams. 

W tym roku o studiach na PW opowiadaliśmy online

Tegoroczny Salon Maturzystów, organizowany przez Fundację Perspektywy odbył się w formie online. Wśród stoisk innych uczelni nie zabrakło również Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska uczestniczyła w Nocy Innowacji

Wybrane wydziały i koła naukowe Politechniki Warszawskiej wzięły udział w ogólnopolskim wydarzeniu organizowanym przez Fundację Digital Poland – Noc Innowacji. Biuro Promocji nadzorowało działania z ramienia PW.

Kampania antywirusowa

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 104/2020 z 30 września 2020 r., § 14, Biuro ds. Promocji i Informacji organizuje akcję informacyjną jak postępować na Politechnice aby chronić siebie i innych przed zarażeniem koronawirusem SARS-Cov-2.

Pomagaliśmy promocyjnie i organizacyjnie w Przasnyszu

Biuro ds. Promocji i Informacji wsparło Wydział MEiL w organizacji i promocji ceremonii podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego na lotnisku w Sierakowie koło Przasnysza.

Sesja zdjęciowa Władz Politechniki Warszawskiej

23 i 24 września w Gmachu Głównym odbyła się sesja zdjęciowa władz PW. Sesję w całości zorganizowało i koordynowało Biuro ds. Promocji i informacji. Władze Politechniki Warszawskiej wybrane na kadencję 2020-2024 sfotografowane zostały przez członków Klubu Filmowo-Fotograficznego FOCUS.

Co to był za film! Kino samochodowe na PW

Kino samochodowe na terenie parkingu BIS II – pomysł BPI PW, fot. BPI

Parking BIS II zamienił się w piątkowy wieczór 18 września w olbrzymią salę kinową. Na terenie pomiędzy Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej zaprezentowaliśmy film “Zegar Czarnoksiężnika”.

Kino samochodowe na PW

Zapraszamy na wyjątkowy seans filmowy, który odbędzie się 18 września o 19.00 na parkingu BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej.

Drzwi Otwarte online – część druga

Zapraszamy w środę 1 lipca na drugą odsłonę Drzwi Otwartych Politechniki Warszawskiej. Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w PW.