Aktualności

Nowa odsłona strony internetowej PW

Zdjęcie osób siedzących w Gmachu Główym pochylonych nad komputerem

Przez kilka ostatnich miesięcy wspólnie z Centrum Informatyzacji pracowaliśmy nad nowym wyglądem strony www Politechniki Warszawskiej.

Witamy w nowym biurze!

Zdjęcie drzwi z przywieszoną tabliczką "Zmiana"

Od 1 sierpnia sprawami związanymi z kreowaniem wizerunku Politechniki Warszawskiej i jej marki zajmuje się Biuro Komunikacji i Promocji. To nowa jednostka na naszej Uczelni.

Filmowe powitanie wakacji

Zdjęcie z kina samochodowego na PW

Za nami kino samochodowe na PW. 25 czerwca 2021 roku parking BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej zamienił się w idealną przestrzeń dla miłośników filmów. Na placu stanął duży ekran, na którym wyświetliliśmy nominowany do Oscara obraz „Ukryte działania”.

Zapraszamy na kino samochodowe na PW

Grafika reklamująca kino samochodowe na PW

Organizujemy wydarzenie dla zmotoryzowanych fanów kina – 25 czerwca 2021 roku na parking BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej PW – na dużym ekranie wyświetlimy nominowany do Oscara film „Ukryte działania”.

Dziękujemy za udział w Women in Tech Days

Grafika wydarzenia Women in Tech Days

Za nami festiwal online przygotowany z myślą o kobietach, które planują lub chcą rozwijać swoją karierę w świecie nowoczesnych technologii. Politechnika Warszawska była partnerem wydarzenia i wzięła w nim udział. Odpowiadaliśmy za szczegóły tego uczestnictwa.

Zapraszamy na Women in Tech Days

Grafika wydarzenia Women in Tech Days

Przed nami festiwal online przygotowany z myślą o kobietach, które planują lub chcą rozwijać swoją karierę w świecie nowoczesnych technologii. Politechnika Warszawska bierze udział w wydarzeniu, a my odpowiadamy za szczegóły tego uczestnictwa. Spotkania odbędą się 25 i 26 maja 2021 roku. 

Wzięliśmy udział w Nocy Muzeów 2021

Zdjęcie przedstawiające Kampus Centralny PW z lotu ptaka

Dziękujemy za udział w tegorocznej - wyjątkowej, bo wirtualnej - Nocy Muzeów na PW. Mimo że nie spotkaliśmy się na naszym Kampusie, za sprawą przygotowanych materiałów można było przenieść się na moment w mury Politechniki.

Przed nami Noc Muzeów na PW

Grafika Nocy Muzeów 2021

Tegorocznej edycji nie spędzimy na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej, ale wszystkich zapraszamy 15 maja 2021 roku przed ekrany komputerów – przygotowaliśmy materiały, które pozwolą przenieść się na moment w mury naszej Uczelni.

Podsumowanie akcji Dziewczyny na Politechniki 2021

Grafika informująca o akcji Dziewczyny na Politechniki

Za nami ogólnopolska akcja rekrutacyjna Dziewczyny na Politechniki, organizowana przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jak co roku zadbaliśmy o udział i prezentację Politechniki Warszawskiej w tym wydarzeniu. 

Zapraszamy na Dziewczyny na Politechniki 2021

Grafika informująca o akcji Dziewczyny na Politechniki 2021

Politechnika Warszawska dołącza do ogólnopolskiej akcji rekrutacyjnej Dziewczyny na Politechniki, firmowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jak co roku organizujemy udział naszej Uczelni w tym wydarzeniu. 

Za nami Drzwi Otwarte PW

Grafika Drzwi Otwartych PW

Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie dla kandydatów na studia przenieśliśmy do przestrzeni wirtualnej. Dziękujemy wszystkim za współpracę przy organizacji i za obecność! 

Świąteczne życzenia

Świąteczna kartka

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy pogody ducha, spokoju, dużo zdrowia, odpoczynku i udanych spotkań z najbliższymi, nawet jeśli te będą się odbywać online.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte PW

Grafika informująca o Drzwiach Otwartych

Przygotowujemy wydarzenie dla osób zainteresowanych studiami na Politechnice Warszawskiej. Podobnie jak w poprzednim roku będziemy prezentować naszą Uczelnię online. 

Wspieramy zdalną naukę warszawskich uczniów

Grafika informująca o zbiórce sprzętu

W ramach współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą nasza Uczelnia włączyła się w zbiórkę sprzętu komputerowego dla uczniów i pomoc w poszukiwaniu wolontariuszy. Koordynujemy zbiórkę sprzętu i promujemy wolontariat.

Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą dzieciom w nauce

Grafika promująca akcję

Rozwijamy naszą współpracę z Fundacją Sarigato (projekt Hakersi). Po zbiórce sprzętu komputerowego dla potrzebujących uczniów teraz pomagamy w znalezieniu studentów, którzy będą uczyć dzieci nowych technologii i rozwijać ich kompetencje cyfrowe.

Dziękujemy za udział w wirtualnym Salonie Edukacyjnym

Wizualizacja stoiska PW na Salon Edukacyjny

Dziękujemy wszystkim, którzy 13 marca odwiedzili politechniczne stoisko, skorzystali z dostępnych tam materiałów, zadawali pytania na czacie i wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami PW. 

Przed nami wirtualne targi dla kandydatów na studia

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Politechniki Warszawskiej na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2021. Wirtualne targi odbędą się 13 marca w godz. 10.00 – 15.00. Zajęliśmy się organizacją oraz promocją udziału naszej Uczelni w tym wydarzeniu.

Akcja informacyjna dotycząca szczepień przeciwko COVID-19

Grafika o szczepieniach

Od początku pandemii zajmujemy się informowaniem o związanych z nią zmianach w funkcjonowaniu naszej Uczelni. Wykorzystujemy do tego strony internetowe (w tym strony covidowe), media społecznościowe, wysyłki masowe czy czaty z Prorektorem ds. Studenckich. W styczniu i lutym do naszych informacyjnych zadań dołączył nowy temat - szczepienia.

Politechnika Warszawska zagrała dla WOŚP

grafika 29. finału WOŚP

Zakończyliśmy wszystkie politechniczne inicjatywy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uwolniliśmy złomki

Zdjęcie przekazania sprzętu pod Gmachem Głównym PW

Zakończyła się koordynowana przez nas zbiórka sprzętu dla potrzebujących dzieci. Akcję rozpoczęliśmy w grudniu 2020 roku.

Włączamy się do zbiórki komputerów dla warszawskich uczniów

Podpisanie umowy przez wiceprezydent m.st. Warszawy Renatę Kaznowską i prof. Roberta Zalewskiego, Prorektora ds. Studenckich

Politechnika Warszawska i Miasto Stołeczne Warszawa podpisały umowę w tej sprawie. Porozumienie jest efektem prowadzonych przez nas od kilku tygodni rozmów z przedstawicielami Urzędu Miasta.

Politechnika Warszawska gra razem z WOŚP

grafika 29. finału WOŚP

Nasza Uczelnia włączyła się w 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym zorganizowaliśmy atrakcyjne licytacje, przekazaliśmy gadżety na akcję Niezależnego Zrzeszenia Studentów PW oraz zajęliśmy się promocją wszystkich politechnicznych inicjatyw dla WOŚP. 

Wybraliśmy laureatów Stypendium pod choinkę

Zdjęcie laureatów Stypendium pod choinkę

Dziewięcioro naszych studentów i doktorantów otrzyma Stypendia pod choinkę - nagrody dla osób wyjątkowo aktywnych, zaangażowanych w promocję Politechniki Warszawskiej i popularyzację nauki, osiągających ponadprzeciętne sukcesy rozsławiające naszą Uczelnię. 

Już jest! Informator Kół Naukowych 2021

Zdjęcie katalogu

We współpracy z Radą Kół Naukowych powstał pierwszy Informator Kół Naukowych na PW. Obecnie na PW funkcjonuje ich już ponad 100. Wszystkie z nich realizują projekty, które mają wpływ na kształt całej Uczelni. Zdobyte przez studentów nagrody bardzo często są szeroko komentowane w mediach.

Politechnika Warszawska pomaga uwolnić Złomka

Zdjęcie sprzętu

W grudniu Politechnika Warszawska włączyła się w akcję przekazywania sprzętu uczniom wykluczonym cyfrowo.